Mgr. Herbert Pavera
ČLEN KLUBU

obvod Opava, TOP09

Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu (člen)

Podvýbor pro sport Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice (člen)

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova (člen)

Dolní náměstí 17/9, 746 01 Opava

Ing. Radek Kotík, Ph.D

Asistent
+420 603 257 303
radek@herbertpavera.cz

Ing. Adam Kubný

Asistent
+420 775 585 831
adam@herbertpavera.cz

Životopis:

1958 narodil se v Bolaticích
1983 začíná učit na základní škole v Opavě – Kylešovicích
20 let starostou obce Bolatice
4 roky poslanec (2013-2017)

Nejlepší starosta 2014-2018 (Svaz měst a obcí ČR)
2x cena za nejkrásnější obec Moravskoslezského kraje (1999, 2008) a v roce 2009 jsme získali 3. místo v mezinárodní soutěži srovnávání kvality života pořádané OSN v kategorii obcí a měst do 20.000 obyvatel.
1 žena, 2 dcery, 1 vnuk

Vystudování Pedagogické fakulty v Ostravě a dráha učitele mě zavedly na úžasnou základní školu v Opavě – Kylešovicích. Společně s dalšími kolegyněmi a kolegy jsme tvořili opravdu skvělý tým a já jsem moc rád, že jsem na škole mohl být čtyři roky třídním učitelem, tři roky zástupcem ředitele a dalších šest let jsem školu jako ředitel dokonce vedl.

Téměř před 30 lety jsem poprvé zasedl v zastupitelstvu Bolatic a kdy to vlastně všechno začalo. V průběhu let jsem vykonával funkci zastupitele, člena rady obce, místostarosty a od roku 1998, tedy už neuvěřitelných 20 let, jsem starostou naší krásné obce.

Starostové z Hlučínska založili roku 1991 Sdružení obcí Hlučínska, aby ochránili zájmy Hlučínska a jeho občanů, které skvěle funguje dodnes a já mám tu čest jej od roku 2006 vést. Sdružení tvoří 27 hlučínských obcí, spolupracuje se čtyřmi městskými částmi a dalšími dvěma obcemi, a jeho hlavním cílem je zlepšovat a prohlubovat naši spolupráci, jak na úrovni kulturní, tak i například místních podnikatelů.

Velice cennou zkušeností byl také můj čtyřletý mandát poslance (2013-2017), který jsem vykonával s obrovskou úctou a pokorou. Společně s dalšími poslanci jsem se snažil o to, aby se nám v naší zemi žilo dobře, aby nás stát zbytečně nezavaloval papírováním, a naopak zajišťoval opravdu moderní služby, kvalitní silnice a železnice a taky dostupnou moderní léčbu. V rámci svého mandátu jsem se zabýval problematikou množíren, kvality potravin a obecně zemědělstvím. V těchto tématech bych se i nadále rád angažoval.

A kdo je Herbert Pavera? Především manžel, otec dvou dcer a nově také šťastný dědeček. Ačkoli volného času moc nemám, nejraději jej trávím právě se svojí rodinou, a hlavně s mým malým vnoučkem, který mi dělá obrovskou radost.

Dříve jsem se také hodně věnoval sportu, tedy hlavně fotbalu. Ten je mojí celoživotní vášní. Fotbal jsem sám kdysi hrával i trénoval. Nyní se k němu dostanu jen příležitostně, když například hrajeme přátelská utkání mezi starosty Hlučínska a kněžími naší diecéze, se staršími fotbalisty a zástupci družebních vesnic.

Mým velkým koníčkem jsou ale také Bolatičtí Bobři. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Nevěřím. Jsme mužská taneční skupina, která svými satirickými představeními baví nejen obecní akce, ale také různé plesy a narozeninové oslavy v širokém okolí.